Урбани вести

Градоначаланикот Гошаревски и директорот на Центарот за развој на пелагонискиот регион направија увид на активностите околу реконструкцијата на три километарскиот патен правец Дрмени- Лавци

Градоначаланикот на општина Ресен, Живко Гошаревски и директорот на Центарот за развој на пелагонискиот регион, Гого Видимче, вчера направија увид на активностите околу реконструкцијата на три километарскиот патен правец Дрмени- Лавци.

Реконструкцијата на патот чини 11,2 милиони денари, а од нив 1,7 милион денари се средства обезбедени од Општина Ресен.

Проектот е финансиски поддржан од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој, во рамки на Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој и е составен дел на програмата на Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОБЈАВЕН ВИДЕО КОНКУРС НА ТЕМА „ЗОШТО ЕВРОПА СИ ТИ”

saso user

Делегација на општина Дебрца положи цвеќе на Славеј Планина, по повод денот на АРМ

saso user

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ПО ПОВОД НАЦИОНАЛНИОТ ДЕН НА ВЛАСИТЕ

saso user