Сцена

(Видео) Емотивна комеморација во чест на Коби Брајант и Џиана

Синоќа во „Стејплс Центарот “ во Лос Анџелес се одржа комеморација за НБА звездата Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана, кои починаа во авионска несреќа на 26-ти јануари.

Неговата вдовица Ванеса Брајант искрено зборуваше пред толпата 20 000 луѓе за нејзината загуба, таа со емотивен говор ги трогна сите присутни на комеморацијата.Во чест на Коби зборуваше и кошаркарската легенда Мајкл Џордан, кој го рече дека Коби бил негов помал брат.

Настанот „Celebration of Life“ во чест на прерано починатиот кошаркар го отвори Бијонсе, а потоа настапи и Алиша Кис.

Претходно, г-ѓа Брајант објави дека го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој патувале нејзиниот сопруг, нејзината ќерка и седум други лица кога се урна во магла, бидејќи како што се вели во тужбата пилотот постапил немарно и неодговорно,кога, сам одлучил да лета во лоши временски услови.

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Згодниот брат на Кејт Мидлтон се сврши со Французинка ФОТО

saso user

Неда Арнериќ еден месец ќе лежи во болница: Што велат лекарите за состојбата на актерката

saso user

Анџелина одлучи, целото богатство ќе му го даде на нејзиното златно момче ФОТО

saso user