Спорт

Фјури го победи Вајлдер со нокаут во седмата рунда

Во боксерски меч за светската титула во ВБЦ верзијата ноќеска во Лас Вегас, Тајсон Фјури го совлада Дионтеј Вајлдер со технички нокаут во седмата рунда.

Британецот најпрво во четвртата рунда го нокаутираше американскиот боксер.

Во четвртото коло Фјури го нокаутираше противникот за прв пат. Во петтата Вајлдер беше на подот на рингот уште еднаш, за во седмата рунда Фјури да му зададе серија удари по што судијата го прекина мечот.

За 31-годишниот Фјури ова беше 30. Победа на 31 меч, има и едно реми, додека 34-годишниот Вајлдер во текот на кариерата оствари 42 победи во 44 борби.

МИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Милан суспендиран од учество во евро-куповите за следната сезона

saso user

Ако остане во Њукасл, Бенитез ќе добие 100 милиони фунти за трансфери

saso user

Азар позираше со дресот на Реал Мадрид

saso user