Свет

Фотографија на штотуку родено бебе стана хит во светот поради фацата што ја направило ФОТО

Изабела Переира е родена со царски рез на 13 февруари во породилиштето во Рио де Женеиро.

Моментот кога бебето прогледало и кога лекарите се обиделе да не се расплачат од смеа – го доловува фотографот Родриго Кунстман.

Лутиот израз на лицето на штотуку родената Изабела веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Лекарите често го поттикнуваат бебето да плаче после раѓањето, за да видат дали е сè во ред со белите дробови.

Сепак, кога докторката ја потчукнала Изабела за да заплаче, неа тоа воопшто не ѝ се допаднало, па направила легендарен израз на лицето.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меган и Хари формираат добротворна организација „Арчвел“

saso user

Регулатори од Западен Балкан ќе дебатираат во Франкфурт за осигурувањето

saso user

Тачи: Ќе ги суспендираме таксите, но потребно е време

saso user