Сцена

Поранешната на Џорџ Клуни со голи гради прошета во Милано ФОТО+ВИДЕО

Во Милано е во тек Модната недела, а на модна ревија на еден познат бренд се појавила и атрактивната Елизабета Каналис.

Елизабета Каналис, 41-годишна италијанска актерка, водителка и пејачка, предизвика вистински метеж на улиците во Милано.

Манекенката и поранешна девојка на холивудскиот актер Џорџ Клуни имала провокативен стајлинг. Сексапилната Каналис под палтото носела провидна блуза со ролкрагна при што до израз дошле нејзините голи гради.

Во неколку наврати Елизабета целосно го покажала деколтето, но според фотографиите, таа не се обѕирала на тоа и уживала во модниот спектакл.

Каналис беше две години во врска со Клуни, по што раскинаа во јуни 2011 година.

Elisabetta Canalis Braless See-Through at Max Mara Fashion Show in Milan, Italy

ФОТО: www.sawfirst.com

 

View this post on Instagram

 

MILANO FASHION WEEK DAY 2 @MAXMARA 💫

A POST SHARED BY ELISABETTA CANALIS (@LITTLECRUMB_) ON 

Image result for elisabetta canalis

Преземањето на
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најдобар цртан филм Сунџерот Боб (ВИДЕО)

saso user

Наполни 61 година: Испливаа фотографии од сосема гола Шерон Стоун ФОТО

saso user

Љубовната приказна на Џо и Сиера: Гласаше против мене, беше некако забавно

saso user