Свет

Втора жртва на коронавирусот во Италија

Во Италија почина уште едно лице заразено од коронавирусот, соопштија здравствените власти.

Втората жртва на ковид-19 во таа земја е жителка на регионот Ломбардија.

Првиот починат од коронавирусот беше 77-годишен маж од Падова во регионот Венето.

Италија досега има регистрирано 30 заразени случаи од новиот вирус.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Хамнеи: Договорот на векот ќе „умре“ пред Трамп

saso user

Загинаа осуммина во пожар во хотел во Одеса

saso user

Падобранец удри во бандера и остана да виси пред кралот на воена парада

saso user