Урбани вести

ОХРИД ПРЕТСТАВЕН НА САЕМОТ ЗА ТУРИЗАМ ВО БЕЛГРАД

Во соработка со Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Општина Охрид ја презентира својата туристичка понуда на 42-от меѓународен саем за туризам во Белград, Србија, кој се одржува од 20-ти до 23-ти февруари.


Природните потенцијали, уникатното културно богатство и современите туристички капацитети на Охрид како атрактивна дестинација, освен за бројните посетители, биле интересни и за голем број тур оператори и претставници на туристичкиот сектор од неколку европски земји. Голем интерес за Охрид покажале и влијателни медиуми од регионот.

Секоја година Белградскиот саем за туризам е домаќин на повеќе од 1000 изложувачи од над 50 земји и над 12.000 професионалци од туристичката индустрија – учесници, посетители и гости.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

МЕРКИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА РАБОТА ВО ЈОУДГ „ЈАСНА РИСТЕСКА”

saso user

ВМРО-ДПМНЕ Охрид со честитка за празникот Мала Богородица

saso user

На Антички во Охрид поставена спомен-плоча за Горан Стефановски (ФОТО)

saso user