Спорт

Нејмар најдобар играч во Лига 1 во јануари

Францускиот фудбалски сојуз на официјалната веб-страница објави дека напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар е прогласен за најдобар играч во јануари во Лига 1.

Бразилецот, кој во јануари постигна четири голови и направи една асистенција, освои  62% од гласовите.

Конкуренти на Нејмар за наградата му беа Иунис Абделхамид од Ремс и Муса Дембеле од Лион кои освоија 20, односно 18 проценти.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Шпанија тврдат: Гризман разговарал со Абидал за трансфер во Барса

saso user

Мурињо: Можете ли да замислите јас да го направев истото што го направи Симеоне?

saso user

Златан е лут!

saso user