Македонија

Села и Гаши рака под рака на избори во април

Алијанса за Албанците и Алтернатива, утре официјално ќе го потпишат договор за коалиција за предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Во соопштението на Алијанса за Албанците, се вели дека договорот за соработка ќе биде потпишан откако двете парти се согласиле заеднички да учествуваат во изборите што следат.

Свеченоста за потпишување ќе биде проследена со прес-конференција на која ќе се обратат Зијадин Села и Африм Гаши во Холидеј Ин. По потпишувањето, двајцата претседатели и другите членови на партијата ќе се сретнат со граѓаните во скопската чаршија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дали Силјановска, Пендаровски и Река се единствените „тркачи“ за претседател?

saso user

Хан: Време е за обединување на Европа и интеграција на Западен Балкан

saso user

Борисов: И јас и Каракачанов сме за Северна Македонија да влезе во ЕУ и НАТО

saso user