Спорт

Нешто не е добро во тактиката на Мурињо, шест години нема победа во ЛШ

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, нема победа на натпревар во Лигата на шампионите уште од 2014 година. Лондончани синоќа загубија на домашен терен од Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналето (0:1).

Последен пат кога Мурињо победи во натпреварот во Лигата на шампионите беше во април 2014 година. Тогаш неговиот Челси го совлада ПСЖ со 2:0.

По овој меч, Португалецот имаше уштечетири средби со Челси, две како предводник на Манчестер јунајтед и една со Тотенхем.

Мурињо ја освои Лигата на шампионите двапати – во 2004 година со Порто и во 2010 година со Интер.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Варан сака да го напушти Реал Мадрид во потрага по нови предизвици

saso user

Шпанките ја одбранија титулата на ЕП

saso user

Мекларен: Нашиот член се опоравува од Ковид-19, во карантин се 14 лица

saso user