Урбани вести

НАБАВЕНИ ДЕСЕТ МОТОРНИ ЧИСТАЧИ НА СНЕГ

Општина Охрид набави десет нови моторни чистачи на снег со дувалка.

Во ЈП „Охридски комуналец“ денес беа презентирани новите моторни чистачи на снег со дувалка, што ги набави општина Охрид. Во рамки на презентацијата беше извршена и обука на вработените од јавното претпријатие за ракување на новата механизација. Вкупната вредност на набавката изнесува 755 200 денари.

Моторните чистачи ќе придонесат за полесно и поефикасно расчистување на снегот на пешачките и велосипедските патеки и тротоарите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОТСТРАНУВАЊЕ НА ХАВАРИСАНИ МОТОРНИ ВОЗИЛА ОД ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ

saso user

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ГИ ПРИМИ ПОЧЕСНИТЕ ГОСТИ НА „ОХРИД ТРЧАТ“

saso user

ПРИВРШУВААТ РАБОТИТЕ ОКОЛУ ИЗГРАДБАТА НА СПОРТСКАТА САЛА ВО ОЕМУЦ „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“

saso user