Спорт

Македонската репрезентација на 68. место на најновата ФИФА ранг листа

На најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска, македонската репрезентација го задржа 68. место, очекувано со оглед на тоа што немаше настапи од почетокот на годината.

Противникот на „црвено-жолтите“ во полуфиналето од Лигата на нации, селекцијата на Косово е на 115. позиција.

На февруарското рангирање нема промени во ТОП 10 листата. Таму на врвот и натаму е Белгија, пред Франција и Бразил.

На врвот и натаму е Белгија пред Франција и Бразил. Во Топ 10 се уште и репрезентациите на Англија, Уругвај, Хрватска, Португалија, Шпанија, Аргентина и Колумбија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Барселона му го позајмува Кутињо на Арсенал

saso user

УЕФА: Двегодишна суспензија за Манчестер Сити

saso user

Мареј нема да игра сингл на УС Опен

saso user