Спорт

Ужас во Мексико: Фудбалер усмрти судија за време на натпревари

Насилното однесување во спортот дефинитивно ги мина сите граници во Мексико. Според пишувања на тамошните медиуми, Џонатан Г., фудбалер на локална нисколигашка екипа, го удрил и оттурнал судијата Ернан Ернандез кој при падот удрил со главата на земја и 15-тина останал да лежи без свест. Итно бил префрлен во болница каде, и покрај напорите на лекарите, им подлегнал на повредите.

Мексиканскиот весник „Ел Насионал“ пишува дека полицијата набрзо пристигнала на лице место при што сите, како виновник, го посочиле 23. годишниот Џонатан Г. кој веднаш заврши во притвор.

Весникот наведува дека фудбалерот, покрај обвинението за кривично дело, на товар му се става и дополнителна отежнувачка околност дека не сторил ништо за да му помогне на Ернандез.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Анчелоти: Ремито со Џенова, знак за тревога

saso user

Почетино: Моите играчи се херои!

saso user

Двоен удар за Наполи – ќе пропушти и Хамес и Фекир

saso user