Урбани вести

Градоначалникот Ногачески оствари средба со претставниците на Координативното тело, за еколошка револуција во Дебрца

Денес градоначалникот Зоран Ногачески оствари средба со претставниците на Координативното тело, кое беше носител на еколошката “револуција” во Дебрца, односно на активностите аргументирано да се докаже дека Дебрца и сливот на Охридското Езеро не се место за изградба на регионална депонија.

На средбата гостите ги информираше за тековните и идните проекти, особено во делот на екологијата.

Граѓанските предлози, сугестии и забелешки секогаш се добредојдени.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Градоначалникот на Охрид Георгиески-Marko Pejchinovski ти си нашиот херој.Ја имаш мојата максимална поддршка! Напред Марко!

saso user

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ШТЕТА

saso user

Генералка во с.Трпејца

saso user