Досие Македонија Топ вести

Кандидат со коефициент еднаков на собна температура Рице Николе е првиот апликант за пратеник на СДСМ од Охрид

Во едно село во Дебрца, Велмеј, има една поговорка „Него во село не го сакаат, а тој ја бара од попот ќерката“?! Ништо не е чудно кога се работи за политички апетити на крајно делитанти во политиката, на кој менталниот склоп, коефициентот на интелегенција е еднаков на собна температура и тука, здравиот разум слободно може да му се поклони во будалијата!

Разбирливо е за секоја личност да има амбиции да постане прв селски прч, доколу има големи рогови и да е истакнато глуп, кога за да се добие место во политичката сцена треба да поседуваш коефициент на интелегенција еднаков на собна температура, и благодарение на тој коефициент од отпишан вмровец се декларираш како шарен револуционер, од нигде никаде благодарение на  нечија смрт (на некого треба да му се стемне за на друг да му се обдене), постанеш преку ноќ советник во Советот на Општина Охрид, но и експресно да бидеш поставен со указ од Баку, Азербејџан за заменик градоначалник на Охрид, тогаш забеганоста и лудоста немаат граници.

И така шуто по непознатото, кога увидел дека тргајќи со неговото лудило преку ноќ од тревар постанал заменик градоначалник сега истите тие за лудницата да биде поглема, поширока за да се навреди менталниот склоп на оние нормалните, лудиот го предложиле да биде кандидат на пратеник од СДСМ во петтата изборна единица??? Отворено прашувме до кога ќе владее колективното лудило во општинската зграда во Охрид, поддржувајќи и номинарјќи го Ристо Николески кој во последно време му ставиле такви големи крилја што мисли дека може да полета?!

„Орелот“ од село Велмеј со големи канџи во последно време претставува вистински рекетар во Охрид, за што сведители се граѓаните на Охрид како и  бизнис заедницата во Охрид, а и пошироко на кој Вундер Кингот со коефициент на интелегенција собна температура им се наметнал по фактот кој одлучувал за сите нивни потреби во општина Охрид. Досега во македонското собрание продефилираа личности за кои може слобдно да се каже никогаш повеќе да не се повтори. Самата номинација на месниот комитет на СДСМ „Гоце Делчев“ претставува срамно деградирање на оновните социјалдемократски идеологии. Лицето не е член воопшто на СДСМ, замислете  бил шарен револуционер, немал членска книшка од СДСМ, не плаќа никави членарини, зема плата од 27 илјади денари, а плаќа рата за возило 24 илјади денари. Како живее овој шарен ревлуционер Рице Николе претставува прашање за милион долари,  џанкер во смисол на карактерна особина, суетен педер како карактерна особина ( поврзано со топонимот со селото во кое припаѓа ) е да постане пратеник може слободно да замине во мајчини.

Сашо Денесовски – лично

Изнесените наводи во рубриката „Досие“ се лични ставови на авторот на текстот. Редакцијата се оградува од изнесените наводи и не носи никаква одговорност.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Укината забраната за камиони на патот Гостивар – Стража, воведена на преминот Барбарос

saso user

Апелацискиот суд ги укина пресудите за Мијалков и Тачи за „Титаник 2“, биле незаконски

saso user

ЗОРАН ЗАЕВ И ЗОРАН БОЖИНОСКИ СИ ПОСТАНАЛЕ ДРУГАРЧИЊА, СВАДБЕН ПОКЛОН СОЦИЈАЛЕН СТАН!?

saso user