Сцена

Стјепан Хаусер го честиташе Денот на вљубените со реченица која ниедна жена не сака да ја слушне ФОТО

Популарниот хрватски виолончелист Стјепан Хаусер често на социјалните мрежи сака да се претставува како голем заводник, а приликата за шармирање нa бројните обожавателки не ја пропуштил ниту за Денот на вљубените, па со фотографии на кои држи црвена ружа, посакал да честита Ден на вљубените.

„На сите мои девојки ширум светот им посакувам среќен Ден на вљубените“, напишал и им испратил бакнеж, но, изгледа дека премногу не размислувал за тоа дека ниедна жена не сака кога ѝ се дава до знаење дека е една од многуте.

Неговите бројни обожавателки различно реагирале на оваа објава. Некои му се заблагодариле и му возвратиле на честитката, а некои се запрашале колку девојки има славниот виолончелист.

За кого е розата од фотографијата наменета, музичарот не открил.

ФОТО: Инстаграм/Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Американската пејачка со албанско потекло шокира: Имам биполарно нарушување!

saso user

Почина режисерот Франко Зефирели

saso user

Стинг го откажа концертот во Белгија поради здравствени причини

saso user