Македонија

Рангелова: Инволвираните во судски постапки да не одлучуваат за законот за јавното обвинителство

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова побара пратениците кои се инволвирани во судски постапки да не дискутираат и да не учествуваат во гласање за законот за јавното обвинителство.

– Принципиелно е сите кои сме инволвирани и засегнат да не говориме, но и да не одлучуваме за законот. Имам свое мислење за законот, но говорам како паталец. Сите кои се засегнати дали се обвинети или се во истражна или предистражна постапка да невлегуваа во расправа за овој закон, зашто граѓаните ќе речат дека сме пристрасни – рече Рангелова.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пресудите за Груевски, Поповски и Јанкуловска во „Тенк“ пред Врховниот суд

saso user

Македонија е деветта најтужена земја пред Европскиот суд

saso user

Николоски: Помирување ќе нема ако бараат амнестија за Заев

saso user