Македонија Топ вести

ПРАТЕНИКОТ МИТРЕСКИ ВО ЕДЕН ПОТЕГ ГИ МАТИРА ВМРО ДПМНЕ И ТАЛАТ ЏАФЕРИ ВО СОБРАНИЕТО НА РСМ

Кординаторот на пратеничката група на СДСМ во собранието на РСМ Јован Митрески на претседателот на собарнието на РСМ Талат Џафери, јавно пред целата македонска јавност му достави бланко потпишан лист, со кој СДСМ потврдува дека веднаш од кога ќе се донесе Закон за Јавно Обвинителство, СДСМ  е согласна да се распушти парламентот на РСМ.

Сo ваквиот потег на кординаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески, јавно пред цела македонска јавност покажа дека СДСМ е за реформски закони, а не за калкулации и избегнување на криминалната одговорност на криминалците од ВМРО ДПМНЕ .

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ бара враќање на старите законски решенија за спортот

saso user

Одбрана: Цените за машината не ги формираме по телефон и со тајни разговори „како оние на М“

saso user

ОхриСкај обзнанува – Сите тајни и замешани лица во случајот „Рекет“, дел 1-ви

saso user