Спорт

Официјално: Федерер ги пропушта „Мастерс“ турнирите во Мадрид и Рим

Роџер Федерер не планира да учествува на „Мастерс“ турнирите на земја во Мадрид и Рим во првите недели од мај. Ова го објави агентот на швајцарскиот тенисер – Тони Годишик.

Притоа, тој ги негираше претходно објавените информации дека Федерер изјавил дека ќе учествува во двата подготвителни натпревари за „Ролан Гарос“.

Се очекува 38-годишниот Швајцарец да игра само на „Ролан Гарос“, кој започнува на 24 мај, за време на сезоната на земја.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Холунд освои златен медал на маратонот во крос-кантри на СП

saso user

Фановите на Вардар се степаа, еден тешко повреден, неколкумина во полициска станица

saso user

Еднаш му успеа со Реал, сега и со Јувентус – Ново достигнување на Роналдо

ohrid_user