Сцена

Леди Гага се венчала по 14 дена врска? Нејзин пријател открил детали од церемонијата

Леди Гага (33) наводно се венчала во тајност со својот избраник, Мајкл Полански, по само две недели врска. Дека имало тајна венчавка потврдил извор близок до пејачката кој рекол дека церемонијата била боженствена и дека сите присутни уживале во неа.

Мајкл наводно ѝ подарил прстен на пејачката, а само неколку часа подоцна тие двајца го изговориле судбоносното „да“ на скапоцена јахта. Гага за кратко време ја маѓепсал, сега веќе нејзиниот сопруг. Извор близок до парот открил и дека тие се подготвени за проширување на семејството.

Имено, Гага наводно доживеала просветлување кога во текот на концертот во Лас Вегас паднала од сцената.

– Доживеа просветлување во болницата, и тоа откако падна од сцената на концертот во Лас Вегас. Многу ја погодија емоциите откако направи рендген на целото тело. Има сè што ќе посака, но ѝ недостасува некој на кој би можела да го остави сето тоа. Подготвена е и да посвои дете, а размислува и за опцијата сурогат-мајка. Таа доаѓа од силно и стабилно семејство и мајчинството е она што отсекогаш го посакувала – објаснил изворот.

Инаку, Полански е поранешен инвеститор, моментално работи како извршен директор на фабриката „Parker Group“, а дипломирал на Харвард.

Леди Гага пред Мајкл беше свршена со агентот Кристијан Карино, а кога се разделија се зборуваше дека причината за прекинот на врската е актерот Бредли Купер со кој пејачката го сними филмот „Ѕвездата е родена“.

ФОТО: Инстаграм/Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меган и Хари на бебето ќе му дадат невообичаено име кое го сакала принцезата Дајана

saso user

Стјепан Хаузер во „незгодна“ позиција со „Señorita“ (ВИДЕО)

saso user

Хрватски музичар преживеал сообраќајка, а потоа одржал концерт ФОТО

saso user