Македонија

Кирацовски до ВМРО-ДПМНЕ: Ако вие бевте власт со Боки не слики, филмови ќе снимавте

Пратеникот на СДСМ Александар Кирацовски од собраниската говорница за законот за јавното обвинителство порача на опозицијата дека има разлика помеѓу нив и ВМРО-ДПМНЕ.

– Бојан кој се сликаше со нас е на судско рочиште. Доколку вие се сликавте со Бојан и бевте на власт ќе ги делевте парите од криминалот. Со Боки не слики, филмови ќе снимавте. Телевизијата немаше да се затвори туку ќе блескаше. Ќе зборувам оти чист сум како солза. Тоа е разликата помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ – рече Кирацовски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Антикоруписката комисија ќе го истражува случајот со Рашковски

saso user

Собранието ги констатира оставките на Адеми, Николовски, Дураку и Шапуриќ

saso user

ЦДУ: Не разбираме што е проблем одложувањето за три месеци, поглавјата ќе се отворат во декември

saso user