Спорт

Ибрахимовиќ размислува дали ќе игра следната година

Златан Ибрахимовиќ ќе одлучи сам дали сака да игра за Милан следната сезона, според Рики Масара, спортски директор на тимот.

– Се зависи од него. Тоа зависи од тоа како се чувствува и колку игра фудбал. Тој е вистински феномен и ние сме многу задоволни од неговиот настап на теренот – рече Масара.

Ибрахимовиќ потпиша за половина година во јануари и има опција да го продолжи договорот за уште една сезона.

ФОТО: EPA / SERGEI ILNITSKY

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„АС“: Мурињо се подготвува за враќање во Реал Мадрид

saso user

Федерер во третото коло на мастерсот во Шангај

saso user

Салата за бокс во „Борис Трајковски“ повторно стана базен

saso user