Македонија Топ вести

АХМЕТИ ИЗБЕГА ОД СОБРАНИЕ , ГИ СПАСУВА КРИМИНАЛЦИТЕ НА ДУИ И ВМРО ДПМНЕ .

На денешната седница на собранието на РСМ која започна во 11:30 часот, каде на дневен ред е донесување на Закон за Јавно Обвинителство во скратена постапка , претседателот на собранието Талат Џафери ги извести присутните пратеници ,дека пратениците АЛИ АХМЕТИ и Камчевска Милевска се оправдано отсутни?!

Дали Али Ахмети упорно се обидува да избегне донесување на нов Закон за ЈО заедно со ВМРО ДПМНЕ??

Која е таа оправдана причина со која Ахмети по секоја цена се обидува заедно со криминалците од ВМРО ДПМНЕ да избегне донесување на Закон за ЈО ? Ваквите постапки на Ахмети ,само докажуваат спрегата на криминалното милие од ДУИ и ВМРО ДПМНЕ ?!

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Меѓаши“: Партиите да ги вклучат правата на децата во предизборните кампањи

saso user

Куќа и плевна изгореа во Шипковица и Челопек

saso user

За важноста на пристојниот збор

saso user