Македонија

Џафери до Стојановска: Ќе ја земеш ти или јас да ја земам чантата „Луј Витон“?

На седницата за законот за јавното обвинителство, на собраниската говорница се најде и „Луј Витон“ чанта. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска по говорот на собранискиот пулт остави како што рече лажна „Луј Витон“ чанта со лажни банкноти.

На ова пратеник од СДСМ и се заблагодари на пратеничката дека конечно е пронајдена чантата која целата јавност ја бара.

По ова претседателот на Собранието Талат Џафери ја праша пратеничката Стојанова дали ќе си ја земе чантата или тој да ја земе.

– Ќе ја земеш ти или ја да ја земам чантата? Ќе ја однесам на Бит пазар – се пошегува Џафери.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ќе се гради пат за депонија за Источниот и Североисточниот регион во Ранковце

saso user

ЧЕСТИТ ИЛИНДЕН, Ви посакува МОБИ ПЕТРОЛ Охрид

saso user

Сончево и топло, попладне дожд

saso user