Македонија Топ вести

Џафери: Кај сте сега почитувани колеги фејсбук-мејкери

Расправата за законот за јавното обвинителство заврши. Претседателот на Собранието Талат Џафери откако се исцрпи листата на говорници за законот ја затвори расправата. Но бидејќи во салата немаше доволно пратеници, тој даде еден час пауза за да се соберат пратениците. Џафери потенцира дека во 22 часот ќе почне новата седница на која на дневен ред се предлог за разрешување на министерката за труд Рашела Мизрахи, Измените на Изборниот законик, на Законот за лични карти…

– Почитувани колеги фејсбук мејкери ме ставивте како топовско месо вчера бидејќи ја почнав седницата во 22 часот. Сега заврши дискусијата во 21 часот. Кај сте сега?Објавувам пауза за мнозинството да ми каже кога да продолжиме. По паузата продолжуваме со нова седница – рече Џафери.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Како да возите безбедно во магла

saso user

Девет членки на ЕУ предложија нова методологија за проширување

saso user

Пред Холивуд, Лозово вети награди за Атиџе Муратова

saso user