Урбани вести

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА СОФИЈА

Градоначалникот на општина Охрид, Константин Георгиески, денеска оствари работна средба со Јорданка Фандакова, градоначалник на Софија, Република Бугарија.

На средбата се разговараше за воспоставување поблиски пријателски односи меѓу двата града и за можна идна соработка на заеднички проекти.

Исто така на средбата се потенцираше и можноста за искористување на бугарските искуства во подготовка и аплицирање на проекти на различни програми од претпристапните фондови на Европската Унија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НАСКОРО РЕЛЕВАНТНИ ПОДАТОЦИ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ ВО ОХРИД

saso user

ОПШТИНА ОХРИД, НУ ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ” , НУ БИБЛИОТЕКА “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ” И ОУ “ГРИГОР ПРЛИЧЕВ”

saso user

ПОСТАВЕН ПРВИОТ СЕНЗОР ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ЕКОЛОШКИТЕ ПАРАМЕТРИ НА ВОЗДУХОТ ВО ОХРИД

saso user