Сцена

Водителката на Евровизија под уцена призна дека е трансродова личност

Јутјуберката Ники де Џегер (25), попозната по уметничкото име Ники Туторијали, ќе биде една од годинешните водителки на Евровизија, што ќе се одржи од 12 до 16 мај во Ротердам.

Ники ќе известува од 65. натпревар на Евровизија преку интернет-канал, пренесува официјалната веб-страница на овој музички натпревар.

Меѓутоа, она што е интересно во врска со Ники е дека таа е родена како маж, но неодамна признала дека е трансродна личност.

Ники, инаку, се занимава со шминкање, а неодамна ја признала својата тајна, и тоа под притисок на луѓето кои ја уценувале дека ќе ја откријат вистината за неа.

Во текот на кариерата Ники криела дека е трансродна личност, а истакнува дека поради тоа ја уценувале и ѝ се заканувале.

Ники процесот на промена на полот го започнала веќе на 14-годишна возраст, истата година кога почнала на Јутјуб да снима мејкап туторијали кои подоцна ја прославиле.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ова е новата Мис Германија, првпат во 93 години избрана ваква победничка ФОТО

saso user

Синот на кралицата Елизабета Втора: Немав секс со малолетната Американка

saso user

Почина познат актер за време на снимањето на реално шоу

saso user