Досие Македонија Топ вести

КАКО И ЗА КОЈА ЦЕЛ НИКОЛА ГРУЕВСКИ ГО МЕНАЏИРА МИЦКОСКИ ДА СЕ РАЗНЕБИТИ МАКЕДОНИЈА?!

Многу галама од „Белата Палата“ на ВМРО ДПМНЕ, така Христијан Мицковски во стилот „Сто пати изговорена лага би била вистина“ !? Но Мицковски оди по стапките на неговиот Ментор, кој далеку од егзил осудениот криминалец Никола Груевски, го советува Мицскоски и малите „гебелсчиња“ во „Белата палата “ да постапуваат сега поинаку, максималистички во нивните барања, водејќи се од основното начело на криминалецот Никола Груевски, сто пати да кажуваш Христијане, но сите сто пати да излажеш, народот ќе ти верува …

ГРУЕВСКИ СО ПОРАКА  ДО МИЦКОВСКИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО МОРА ДА ПАДНЕ, САКАМ ДА СЕ ВРАТАМ КАЈ МАМА НАДА?!

Во една своја изјава, од оние лажните лелекања околу Законот за Јавно Обвинителство, Христијан Мицквоски ќе истакне – „Со искривена кичма нема напредок“ и тука е сосема во право. Народот ниту смее да заборави, а уште помалку да навали ќичма пред сите оние барања на криминалецот Никола Груевски, но и од сите оние од врхушката на ВМРО ДПМНЕ, кој цели 12 години работеа спротивно на сите закони во Македонија, пљачкосуваа и ширеја Анархија. Сега, криминалецот Груевски, главната роља му ја доверува на неговиот верен кадар Кристијан Мицковски, кој наводно за доброто на народот, а народот е криминалецот Груевски и 40-те разбојници, по ниту една цена, не смее да се дозволи донесување на Закон за Јавно Обвинителство.

Груевски и неговите 40 главни разбојници, кој се опфатени со истраги од сега поранешното СЈО, го користат политичкиот моментум во Македонија, со единствена цел да се укинат сите истраги кој ги водело СЈО, со што би се уништил и правниот легитимитет за гонење на Кривичните дела од страна на Јавното Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција на РСМ.

Криминалецот Никола Груевски и неговите 40 верни разбојници во „Белата Палата“ добро знаат, дека доколку не се донесе Закон за Јавно Обвинителство, не само што сите истраги ќе запрат, туку тогаш се укинуваат и сите досегашни судски процеси кој се водат пред Кривичниот Суд Скопје 1 во Скопје и, тука веќе се крши Кичма на правосудниот систем, се крши кичма на народот, за доброто на криминалците од фиктивната „Преродба“!

СИТЕ СПИНОВИ ЗА „РЕКЕТ“ ПРОПАДНАА, ВМРО ДПМНЕ САКА ДА ЈА ПРОПАДНЕ И ДРЖАВАТА ЗА ДОБРО НА КРИМИНАЛЦИТЕ?!

Откако пропаднаа сите спинови за наводна вмешаност во „Рекет“ на фамилијата на Заеви и од како ohridsky.com ја обзнани вистината, дека  идејниот творец на „Рекет“ е криминалецот Никола Груевски, но и лобирањето на Груевски преку Александар Вучиќ и Виктор Орбан кај Макрон да се стопира влезот на Македонија и Албанија во ЕУ ( Албанија е рак рана на Вучиќ) ВМРО ДПМНЕ, добива нови иструкции од Груевски, по секоја цена да се запре изгласување на Закон за Јавно Обвинителство, макар и цената да биде уништување на државата, само да може Криминалецот Груевски да се врати кај мама Нада, но и на челната позиција на Масонска Ложа „la verite-Вистина“, а со самиот тој чин да се спасат и неговите најблиски 40 разбојници, кој треба дебело да одговараат пред правосудните органи во РСМ.

Неспорен е фактот дека криминалецот Никола Груевски за недонесување на Законот за Јавно Обвинителство  има поддршка и од својот поранешен коалициски партнер Али Ахмети и неговата ДУИ, како што исто така неспорен е фактот кој криминалецот добро знае, дека Ахмети повторно ќе му ја откаже „љубовта“ доколку добие такви напаствија од „Големиот брат“ кој е лоциран на Скопско Кале.

Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнс, испрати јасна порака и став на американската Влада  дека, важноста од поддршката на континуираните реформи, вклучувајќи го и законот за јавното обвинителство, кој ги унапредува целите за владеење на правото, транспарентност, одговорност и добро владеење, мора да биде приоритет на сите партии, за што Амбасадата на САД ќе се заложи со сите свои ресусри.

Кејт Мари Брнс испрати јасна порака, пораката ја разбра веднаш Али Ахмети, пораката најповеќе ја разбра криминалецот Никола Груевски, кој веднаш ги ангажира сите свој капацитети во ВМРО ДПМНЕ, да се спротистават на државните интереси, личните на криминалците се најбитни??!!

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Националниот сојуз на глувите бара зголемување на надоместокот за мобилност

saso user

Сведок од МВР: Црни вреќи со хартија и регистри се палеа во „Брест“

saso user

На оглас ќе се бара директорот на Агенцијата за спроведување на албанскиот јазик

ohrid_user