Спорт

Усеин Болт ќе стане татко

Најбрзиот човек на планетата, Усеин Болт и неговата девојка Каси Бенет го чекаат своето прво дете. И двајцата се пофалија со тоа на друштвените мрежи.

– Само сакам да Ви соопштам дека наскоро ќе пристигне КРАЛОТ или КРАЛИЦАТА, напиша Јамајканецот на Твитер.

Болт (33) во кариерата на атлетски тркач освои осум златни олимписки медали, како и 11 први места на светските првенства. Сè уште го држи светскиот рекорд на 100 метри, (9,58 секунди) и на 200 метри (19,19 секунди).

Двојката е заедно од 2014 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тенисерот Соуса доживотно суспендиран поради местење натпревари

saso user

Македонија со победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020

saso user

Меси со сериозен ултиматум до Барса за да го врати Нејмар

saso user