Спорт

Навивачи на Лејкерс се собраа пред „Стејплс центар“ во чест на Коби Брајант

Стотици навивачи на Лос Анџелес лејкерс излегоа пред „Стејплс центар“ да му укажат последна почит на нивниот миленик и една од најголемите ѕвезди во историјата на клубот, Коби Брајант.

Четириесет и едногодишниот Брајанат денес почина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Тој полетал со неговиот приватен хеликоптер заедно со неговата ќерка Џиана, уште двајца патници и пилотот. Ниту еден од патниците не ја преживеа несреќата по падот на хеликоптерот во Калабасас, Калифорнија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Надал прв финалист на турнирот во Рим

saso user

Британки суспендирани од селекцијата за Олимпијадата затоа што целта на триатлон трка ја минале држејќи се за раце

saso user

Скијање: Австриецот Маер победи во алпска комбинација во Венген

saso user