Свет

Ирански авион се лизна од пистата и слета на улица

Ирански патнички авион се лизнал од пистата и излета на улица во јужнoиранскиот град Махшар. Во инцидентот нема повредени. Патниците излегле од авионот на предната врата и на излезот предвиден за случаи на опасност.

Иранската државна телевизија јавува дека инцидентот се случил за време на грубо слетување на авионот околу 9.30 часот по локално време. Ова е трет инцидент во последните неколку седмици со авиони во Иран, по несреќата кога на 8 јануари беше соборен украински авион.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Излегувајќи од автопералница Американка го искршила „Мерцедесот“ (ВИДЕО)

saso user

Словачкиот претседател во заминување ќе формира нова политичка партија

saso user

Захарова благодарна што Киев спречил евентуална авионска несреќа

saso user