Урбани вести

Реконструкција и санација на тротоарите на улица „11-ти Октомври“ и дел од улица „Јосиф Јосифовски“ во Општина Ресен

Со забрзано темпо се работи на реализација проектот „Подобрување на општински услуги“ (MSIP-2), финансиран од Министерството за финансии преку заем од Светска Банка во износ од 21.878.682,00.

Во моментов се работи на реконструкција и санација на тротоарите на улица „11-ти Октомври“ и дел од улица „Јосиф Јосифовски“ во Општина Ресен.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ЗА НАЈУБАВО УКРАСЕНИ НОВОГОДИШНИ ДВОРОВИ

saso user

Георгиески: Господине Донев, Престанете да мислите дека охриѓани имаат кратко помнење како Вас

saso user

СВИКAНА ТРИЕСЕТТАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД

saso user