Балкан

Авион принудно слета во Дубровник откако патник починал од инфаркт

Патнички авион кој летал од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам, денеска насилно слетал во Дубровник откако еден од патниците починал од срцев удар.

Информациите за итно слетување на авионот за локалните медиуми ги потврди директорот на аеродромот во Дубровник Франо Луетич.

Тој рече дека за патниците кои морале да се симнат на аеродромот во Дубровник, ќе пристигне друг авион, кој ќе ги однесе во Египет.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

И Албанија со троцифрена бројка новозаразени со ковид-19

saso user

Во Црна Гора нострификацијата на дипломите од регионот блокирана три месеци

saso user

Интерконективниот гасовод со Грција ќе биде готов до крај на годинава

saso user