Македонија

Четворица заболени од грип завршија на Инфективна, еден е во тешка состојба

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат за МИА од Клиниката.

Посочуваат дека пациентот во тешка здравствена состојба со грип и хронична белодробна болест е примен вчера и е сместен на Одделот за интензивна нега.

Минатата недела амбулантски се прегледани 30 пациенти. Вчера и денеска четворица пациенти се амбулантски прегледани, наведуваат од Клиниката.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Град Скопје ќе додели стипендии за 25 средношколци со попреченост

saso user

Млада штипјанка почина во САД, се собираат средства да биде донесена и погребана во родниот град

saso user

Грчки медиуми: Политички случувања во Скопје по ветото од Франција

saso user