Здравје

Рецепт: Зачин што ги брише подочниците, а сите го имаме дома

Куркумата најчесто се користи во исхраната, но може да биде одлична помош во борбата против подочниците кои се вистински кошмар и за мажите и за жените.

Иако куркумата главно се користи како зачин во исхраната, може да придонесе и за нашата убавина. Поточно, куркумата помага во борбата против подочниците кои се вистински кошмар и за мажите и за жените.

Имено, оваа тропска билка ја содржи активната состојка куркумин, со силно противвоспалително дејство, што влијае на намалување на подуеноста. Сè што треба да направите е густа смеса од куркума со малку сок од ананас и да ја нанесете на темните кругови околу очите. Но, водете сметка смесата да не ја нанесете премногу блиску до очите.

По десетина минути, остатоците од маската отстранете ги од лицето со топла крпа и ќе го забележите ефектот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се’ додека има пчели ќе има живот, кај овој човек и полна визба тегли мед (ВИДЕО)

saso user

Осум брзи, здрави и едноставни рецепти за појадок

saso user

Што доколку операцијата трае со часови, а хирургот мора да оди во тоалет? Еден не поминал добро

saso user