Сцена

Расел Кроу го покажа својот имот во Австралија: По страотните пожари конечно дожд ФОТО

„Мојот имот пред 10 седмици откако пламенот го проголта и утрово откако целиот викенд паѓаше дожд“,напишал актерот Расел Кроу на Фејсбук покрај фотографијата која ја објавил.

На фотографијата покажал како неговиот имот изгледал откако огнената стихија го опустошила и откако почнало да паѓа дожд.

Се гледа целосната трансформација од целосно запалената земја и шумата со прекрасното зеленило кое повторно почнало да расте откако дождот паднал.

Неговата инспиративна фотографија собрала над 25.000 лајкови и речиси две илјади коментари.

Многумина му пишувале да му се заблагодари на Бог за дождот и дека се воодушевени тоа што Австралија почнала да закрепнува по страшните пожари.

Како и многу други Австралијанци така и Кроу постојано им давал поддршка на храбрите пожарникари кои се бореле со огнената стихија.

FOTO: Printskrin

Фото:Профимедиа

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Синот на Горан Иванишевиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа ФОТО

saso user

„Беше еднаш во Холивуд“ – најдобар филм според американско-канадските критичари

saso user

Непрепознатливата Мег Рајан жртва на пластичните операции ФОТО

saso user