Спорт

Рафаел Надал „забошотува“ во вежбалница ФОТО

Црногорската тенисерка Данка Ковиниќ се најде на исто место со Рафаел Надал, во вежбалница во Австралија. Направи видео од тоа и го објави на Инстаграм.

– Вака Рафа изведува истегнување – прокоментира Црногорката.

Имено, на снимката, додека таа се истегнува на само неколку метри од него, Надал за цело време гледа во својот телефон.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Меси ја освои шестата „златна копачка“

saso user

Интер ќе го тужи Бекам за името на неговиот нов клуб

saso user

Ибра го советува Јунајтед: Ако Погба сака да си оди, пуштете го

saso user