Македонија

Пред Холивуд, Лозово вети награди за Атиџе Муратова

Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот „Медена земја“ денеска доби ветување за нов покрив на куќата, но и дека ќе биде вработена, а ќе и биде овозможено и да ги сними  своите две песни. Ова на својот Фејсбук профил го објави Градоначалникот на Општина Лозово, Ацо Велковски, кој се сретнал со Атиџе.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Смајли за совесни и намрштени фаци за неодговорни возачи во Кавадарци

saso user

Џафери до Дескоска: Собранието не работи по диктат на министри!

saso user

Жичарницата на Водно од денеска работи до 18 часот

saso user