Македонија

Магла од Шипковица до Попова Шапка, видливоста под 50 метри

Намалена видливост до 50 метри поради појава на магла попладнево има од селото Шипковица до Попова Шапка.

Како што соопшти ЈП „Македонијапат“, сообраќајот на патиштата се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Извадок на дел од дневни настани на МВР за ден 19.11.2019 година

saso user

Бардовци доби три реконструирани улици

saso user

Ново рочиште за „Титаник“

saso user