Топ вести Урбани вести

Хуманитарна донација на фармацевтската компанија „Зегин“ ДОО Скопје

Реномираната фармацевтска компанија „Зегин“ ДОО Скопје, и оваа година по повод големиот верски празник Богојавление – Водици, традиционално со своја Хуманитарна акција во Охрид.

Покрај големите донации околу организацијата на оваа најголема верска манифестација и оваа година компанијата „Зегин“ на Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески му предаде вредна награда, телевизор донација на централната детска градинка „Јасна Ристеска“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Антикорупциска гони правник вработен на местото на повредената трудница кај Ласкарци

saso user

(Галерија)Нова еколошка катастрофа во каналот „Студенчишта“ во Охрид, повеќе моторни масла, него вода?!!

saso user

Откриени гени за подолг живот, се намалуваат шансите за деменција

saso user