Македонија

Утре без струја делови од Драчево и од Ѓорче Петров

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од населбата Драчево во општина Кисела Вода, како и делови од  општина Ѓорче Петров.

Како што соопштија од ЕВН, утре, од 08:30 до 15:30 часотбез струја ќе бидат корисниците од  дел од улиците: „Иван Хаџиниколов“ ( поранешна „Ратко Митровиќ“), „Скендербег“ и  „Радое Дакиќ“  во нас.  Драчево. Од 09:00 до 15:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од   дел од  улиците: „Ибе Паликуќа“, „Кичевска“ и „Зејнел Ајдини“, општина Ѓорче Петров.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СДСМ: СЈО мора да работи како посебно обвинителство, правдата е проблем за ВМРО-ДПМНЕ

saso user

Поради сообраќајка, прекин на сообраќајот на патот Делчево-Штип

saso user

Македонска и бугарска делегација заедно на чествување во Рим

saso user