Спорт

Пандев го постигна петтиот гол оваа сезона, ама Џенова повторно загуби

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев потврди дека се наоѓа во извонредна форма. Тој вечерва го постигна единствениот гол за Џенова во поразот од Рома.

За Пандев ова беше петти гол сезонава и е еден од најефикасните играчи на Џенова на која и претстои тешка борба за опстанок во Серија А.

Освен на Рома, Пандев гол им даде и на Сасуоло, Лече, Удинезе и Бреша.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Солари не мисли за оставка: Не дојдов за да се предадам

saso user

Маратонка го победи ракот и четири пати го преплива Ламанш

saso user

Роналдо: Секогаш е убаво да се вратиме во националниот тим

saso user