Македонија

ОБНОВЕНО Кристијан Ниновски по вторпат го фати крстот во Вардар во Скопје

Христијан Ниновски беше најсреќен меѓу над сто верници кои скокнаа во водите на Вардар по Светиот крст – на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление – Водици.

Ниневски и лани го фатил Светиот крст од водите на  Вардар.

– Чувството е прекрасно, Бог се јави… Минатата година ми донесе синче, здравје, среќа на мојата фамилија, тоа им го посакувам на сите – изјави рече 26-годишниот Ниновски

Манифестацијата се одржа во центарот на Скопје, во близина на хотелот „Холидеј ин“. На верниците им се обрати поглавафрот на МПЦ г.г. Стефан.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кучиња придружници на лицата со посебни потреби ќе се возат во автобус и кабина на Жицарницата

saso user

Помош од волонтерите на Црвен крст побарале 25.064 лица за да се снајдат на Клинички

saso user

Новитет и во Македонија: Прво апче против ХИВ вирусот, па секс!

saso user