Сцена

Славната холивудска актерка Џејми Ли Кертис за Медена земја: Колку перфектен филм

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на Твитер напиша дека е воодушевена од македонскиот документарен филм „Медена земја“.

– Колку перфектен филм за овој момент. „Медената земја“ е зачудувачка. Алчност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Упорност. Воодушевена сум – напиша Ли Кертис.

Jamie Lee Curtis

@jamieleecurtis

What a perfect film for this moment. @HoneylandDoc is staggering. Greed. Avarice. Family. Love. Honor. Nature. Perseverance. I am stunned by it.

View image on Twitter
155 people are talking about this
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Р. Кели наплати по 100 долари од свои обожаватели за настап од 28 секунди

saso user

Пред две години мораше да абортира во четвртиот месец од бременоста, а сега актерката чека трето дете ФОТО

saso user

Луд обожавател на Били Ајлиш доби 3 години забрана за приоѓање

saso user