Балкан

Вучиќ готви сарми на пауза помеѓу два состаноци ФОТО

Во пауза помеѓу два состанока со европските претставници и со тимот за унапредување на животната средина претседателот на Србија Александар Вучиќ објави фотографија со вработените во кујната на Претседателството на Србија.

Вучиќ им помага на готвачите и ужива, како што наведува, во мирисот на сармата која се крчка за понеделник.

– Им благодарам на прекрасните готвачки Јованка Петровиќ и на Гордана Ненадовиќ, како и на Шчепан Рељич, дека не им е тешко во сабота да работат и дека секогаш подготвуваат најдобра храна за вработените и за нашите гости, напиша Вучиќ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Тирана оштетени околу 500 згради

saso user

Експлозии во складиште за оружје во Турција, 17 повредени

saso user

Штрајк на јавниот превоз во Атина

saso user