Македонија

Јанушев: Тргнуваме на терен, ќе нема човек што ќе остане непосетен

Од понеделник, 20 јануари почнуваме со кампања „Обновата пред вашиот дом”. Тимови на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги посетат вашите домови, ќе ги посетиме сите населени места, села и градови. Ќе разговараме со секој еден од Вас. Заедно со вас ќе ја поразиме оваа криминално рекетарска банда на власт. Доаѓаме сега, но ќе дојдеме и по 12 април. Вие граѓаните сте причината за која работиме, рече Игор Јанушев генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

– Почнувајќи од викендот 25 и 26 јануари, тимови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ почнуваат со посета на рурални средини, нема да има населено место од најмалото до најголемото, нема да има човек во Македонија што ќе остане непосетен. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе започне кампања „Мицкоски со граѓаните“ , каде во овој период ќе ги посети градовите, ќе разговара со граѓаните, еснафот, бизнисмените, земјоделците. Ќе се погледнеме очи во очи со граѓаните, и ќе им се каже дека Македонија има и шанса и надеж и дека обновата доаѓа – рече Јанушев.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пресудата за крвавиот четврток ја наполни најголемата судница во Кривичен ГАЛЕРИЈА

saso user

Девојката од Струмица живее со родителите, а семејството не е во социјален ризик

saso user

Ќе фрчат казни за сите кои не ги почитуваат мерките за спречување на коронавирусот

saso user