Урбани вести

УКРАСЕНИ ЧАРШИЈАТА И УЛИЦИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНОТО ГРАДСКО ПОДРАЧЈЕ

По повод големиот христијански празник Богојавление Водици, екипите на општинските јавни претпријатија денеска извршија украсување на чаршијата и улиците во центарот на Охрид со верски и државни знамиња. Исто така во рамки на предвидените активности во пресрет на празникот, поставени се и украсни знаменца на неколку локации.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СТУДИЈА ЗА ОЦЕНКА НА ВЛИЈАНИЕТО ВРЗ ЖИВОТНАТА СРЕДИНА И СОЦИЈАЛНИТЕ АСПЕКТИ ОД РЕКОНСТРУКЦИЈА НА КЕЈ-МАКЕДОНИЈА

saso user

СЕ ОДРЖА ВОСПИТНО ОБРАЗОВНАТА МАНИФЕСТАЦИЈА „ДЕТСКИ СЕМАФОР“

saso user

СОС БАЛКАНМЕДИА ГО ОТКАЖУВА ПРОТЕСТОТ, ПОСТИГНАТ ДОГОВОР СО ОПШТИНА ОХРИД ЗА ПРАВАТА НА ЛИЦАТА СО ХЕНДИКЕП.

saso user