Спорт

Мурињо останува без ѕвезда: Ериксен во Интер за 18 милиони евра

Кристијан Ериксен ја напушта англиската фудбалска сцена и наредна станица во неговата кариера е Интер, објави „Газета дело Спорт“.

Данскиот репрезентативец со месеци е желба на „нероаѕурите“ кои, сепак, успеаја во намерата и ги обезбедија неговите услуги за 18 милиони евра. Тој одби да го продолжи договорот со „спарси“ кој траеше до крај на сезоната.

На 27 годишниот Ериксен, кој беше мета и на ПСЖ и на Реал Мадрид, му преостанува да ги договори уште личните услови со калчолигашот кој во Данецот ќе има силен адут во борбата со Јувентус за Скудетото.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Федерер ќе игра на Олимписките игри во Токио в година

saso user

Нара: Икарди сака да остане во Интер

saso user

Ѓоковиќ го победи Циципас во финалето на Мастерсот во Мадрид

saso user