Досие Македонија Топ вести

„ИНТИМНАТА“ ДРУЖБА (ЛЕКУВАЊЕ СИНУСИ) НА ГРУЕВСКИ И БОКИ 13 ЗАПОЧНА ВО 2009 ГОДИНА, ГРУЕВСКИ СО НОВИ ЛАГИ!!

Кралот без Круна на глава, оној измамник, криминлец самопрогласен Крал без земја,   notorious од лажго, Никола Груевски, не издржа, се јави пред Богојавление!?

КРИМИНАЛЕЦОТ ГРУЕВСКИ, НОТОРЕН ЛАЖГО И ПСИХОПАТ, ПОВТОРНО СО СВОИТЕ ЛАГИ?!

Да се верува во се она што ќе каже или напише криминалецот Никола Груевски, треба да претставува посебен чин на луцидност, да се понижува една цела нација, дека ете нацијата која ја водел налудничавиот криминалец Никола Груевски цели 12 години, мора да има колективна мемориска дупка во хипоталамусот, зошто налудничавото синче на Тало и на Нада, си зацртало во своето забегано мозоче, дека што повеќе си лаже, тоа повеќе треба да му веруваат?!

Криминалецот Никола Груевски на ден 10-06-2016 година, ја убедуваше македонската јавност и ќе изјави: „Немам намера ниту да бегам ниту да ја напуштам државата. Ќе одговарам на секоја покана од судот”!! Криминалецот, азилант Никола Груевски, очекувам да се јави со нов пост на ден 19-01 и секако да ги демантира и сегашните наводи кој ќе ги изнесам, погоре споменатото сигурно и тогаш кога го кажал, ќе испадне дека цела држава го извадила од контекст?!

РЕКЕТАРСКАТА ДРУЖБА НА БОКИ 13 И ГРУЕВСКИ ЗАПОЧНА ВО 2009 ГОДИНА.

Рекетарската перманентна дружба на Никола Груевски и Боки 13 започнува во 2009 година, кога Никола Груевски, сега со новото негово другарче ги спојуваат многу нешта. Груевски тогаш го испраќа Боки 13 во тогаш елитна туристичка агенција, да лично во име на преродбата на Никола Груевски Боки 13 од сопственикот на туристичката агенција изнуди 50.000 евра, за концерт на Боки 13 во Охрид. Тогаш по наредба на Никола Груевски МВР го остапува тогаш единствениот активен воздухоплов -Хеликоптер на Боки 13 да го превезе од резидентниот комплекс „Вила Биљана“ до Градскиот стадион „Биљанини Извори “ во Охрид, каде Боки 13 го спушти хеликоптерското одделение на МВР во стилот на Лепа Брена во Бугарија…. Можеби и за оваа дејствие криминалецот Никола Груевски ќе истакне дека ете, нему некрунисаниот кралски азилант, не знаел, некој друг му го сместил, а дали Груевски на Боки му го сместил или, можеби било обратно во садо мазо походите на забеганиот Никола Груевски, колку и да знам по тој основ приватни нешта нема да објавам, кој сака од „врвните новинарски истражувачи“ нека си ја запраша Боркица, на која попатно не само што ја претепуваше, туку Боркица доби и директна закана од братучедот на забеганиот азилант, дека не смее по ниту една цена да се разведе од забеганиот Груевски…И тогаш, по теркот на Груевски беа изрекетирани голем број бизнисмени, како Груевски би му овозможил на своето партнерче концертно да се забавува..

На 06-02-2015 година, Груевски и Боки 13 се договраат повторно, но овој пат Груевски веќе оди во некоја си хуманитарна димензија на Боки 13, која покасно ќе се провлекува во делувањето на Боки 13. Тогаш тандемот Груевски-Боки 13 доаѓа на идеа да организираат „хуманитарен сценско-музички перформанс, чиј приход од продадените билети ќе оди за настраданите од поплавените подрачја во Македонија“ во Универзална сала, со влезница по цена од 250 денари, а Боки 13 сите собрани средства од влезници ќе ги уплател во фонд за помош на поплавените лица?!

ЗОШТО ГРУЕВСКИ МОЛЧИ ЗА ВУЧИЌ И ЗА ЖЕЉКО МИТРОВИЌ, НО ЗОШТО НЕ ГО НИ СПОМЕНУВА ЗОРАН КИЧЕЕЦ??

Како што и пишувавме неспорен е фактот дека Боки 13 во месец јануари 2019 година најнапред оди во Београд каде остварува контакт преку Андреја Вучиќ со Желко Митровиќ, сопственикот на ТВ Пинк, кој попатно е главен медиумски промотор на криминалните политики на Александар Вучиќ. Истиот ден во седиштето на ТВ Пинк во Београд во кабинетот на Желко Митровиќ се појавува еден од најконтроверзните балкански шпиноски ликови Горан Живалејвиќ. Боки 13 на барање на Живалејвиќ остварува видео врска со Катица Јанева преку апликацијата WatsApp, каде се разговарало за понатамошни преземања на СЈО за предметите каде обвинет е Никола Груевски, но најповеќе за фамозните кинески провизии кои пари завршиле во Београд. Од кабинетот на Митровиќ се воспоставува видео врска-конференциска со азилантот Никола Груевски и се договара средба помеѓу Боки 13 и Никола Груевски која треба да се одржи во Будимпешта во хотелот „Данибиус хотел А сторија“ во Будимпешта. За таа цел во хотелот веќе бил резервиран апартман на име Бојан Јованоски, но уште еден апартман на име Горан Живалејвиќ, а која сметка ќе се плати од Компанијата Пинк. Лицето кое ќе однесе во хотелот „Данибиус хотел А сторија“ токму е Горан Живалејвиќ кој во македонската јавност стана познат по организацијата на крвавите настани на 27 април каде Живалевиќ се јавува како еден од главните оргзниаори со помош на Синиша Алекоски, тогашен советник за национална безбедност на тогашниот претседател Горѓе Иванов.

За изнесеното поседувам добри материјални докази, кој патем ќе ги објавиме онака предизборно, но нема да ги објавиме од Београд, задскриени како кучињата на Груевски преку српско-руски канали на Јутјуб , туку онака нормално како доликува, од тука од РСМ, за нештата да станат многу појасни.

Груевски молчи, но молчат и некој потплатени новинарски пера во Македонија, за подолгиот престој на сега осудениот Зоран Милевски – Кичеец во Београд ! Како Зоран Милевски -Кичеец беше една од главните логистичари за бегството на Никола Грувевски?Која беше улогата на воздухопловот на бизнисменот Самсоненко ? Дали Боки 13 бил на лекување на синуси кај Никола Груевски во  хотелот „Данибиус хотел Асторија“ , но и дали во два наврати го посетил азилантот Груевски и, крајно кој на кого му ги лекувал синусите, сето тоа добро ќе биде обзнането не само на македонската, туку и на светската јавност. Зошто на Груевски толку многу го заболе синусот, од кога ја обзнанив замешаноста на браќата Вучиќ? Одоговорот е многу едноставен, нештата што требаше да останат строга тајна, излегуваат на површина, нешто што некрунисаниот Балкански Бос на мафијата Андрија Вучиќ не може да му го опрости на Никола Груевски, тоа со пари не може да се плати, како што Груевски со 500.000.000 евра го плати азилот во Будимпешта.

Продолжуваме

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Антикорупциска со повик за пријавување 20 набљудувачи на изборната кампања

saso user

Посветено на „светците и светиците“ на охридскиот Трон, кој лицем сја с‘вјетци, срцем са в’лци !

saso user

Мицкоски: Гоце Делчев и јазикот се македонски (ВИДЕО)

saso user