Балкан

До смрт прободен мигрант во бегалски камп на грчкиот остров Лезбос

За време на расправија во бегалскиот камп Мориа на грчкиот остров Лезбос, животот го загуби 20-годишен мигрант од Јемен откако непознато лице го прободило со нож.

Инцидентот, од грчката полиција го потврдиле за грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Според информациите на АНА-МПА ова е втор случај на убиен мигрант во Мориа од почетокот на годинава, откако завчера во болницата на Островот, на повредите им подлегнало едно лице кое за Нова година било прободено со нож.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сијамски близнаци успешно одвоени во Загреб, 14мина лекари ги оперирале 15 часа

saso user

Вучиќ започнува со кампања „Иднината на Србија“

ohrid_user

Водени топови на протестите во Турција по смена на тројца градоначалници

saso user